انتخاب کابینت کلاسیک یا مدرن برای آشپزخانه

امروزه طراحی در همه بخش های زندگی انسان دارای اهمیت است، فضایی که فرد در آن زندگی می‌کند هم از این امر مستثنا نیست. پرداختن به معماری داخلی خانه و دکوراسیون آن از مواردی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و حتی بحث فنگ شویی و تقسیم مناسب این انرژی‌ها در فضای خانه نشان می‌دهد که بحث آرامش انسان در جایی مانند خانه که محل امن و آرامش محسوب می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

آشپزخانه از قدیم الایام با نامی که برای آن در نظر گرفته شده است با خود بار کلماتی چون گرما و حرارت را به دنبال دارد و چه بسا که این گرما و حرارات و آرامش با یک طراحی خوب و مناسب می‌تواند دو چندان شود. سوالی که در لحظه اول در ذهن هر فردی روشن تیک می‌خورد این است که چه عواملی در طراحی کابینت آشپزخانه می‌تواند در کاربردی‌تر کردن آن تاثیر بگذارد؟

آشنایی با سبک محصولات و استفاده درست از وسایل و چیدمان مناسب آن ها در کنار هم و اهمیت دادن به این موضوع که آیا همه این وسایل مورد استفاده در فضای آشپزخانه برای شما کاربردی است یا اینکه صرفا برای زیبایی فضای خانه، شما آن را انتخاب کرده‌اید از عواملیست که می‌تواند تاثیر گذار باشد.

تصویری که شما می بینید یک کابینت به سبک کلاسیک است. در سبک کلاسیک معمولا از متریال چوب استفاده می‌شود. سبک کلاسیک به قرینه سازی و المان هایی که در آن تکرار می‌شود بیشتر شناخته شده و رنگی که می‌توانید برای آن استفاده کنید از تنوع لازم برخوردار است، اما اگر فضای آشپزخانه شما نور کافی ندارد بهتر است به سراغ رنگ های روشن بروید و فضای سالن را به نحوی چیدمان آن را طراحی و انتخاب کنید که از سبک کلاسیک پیروی نماید.

پیشنهاد ما این است وقتی به سراغ سبک کلاسیک می‌روید به سراغ تضاد مشخصی در انتخاب وسایل نروید. سعی کنید وسایل که در فضا مورد استفاده قرار می دهید حتما کلاسیک باشد حتی المان هایی که برای پوشش کاغد دیواری و حتی کاشی که در فضای آشپزخانه استفاده می‌شود و مبلمانی که در سالن قرار گرفته می شود حتی الامکان به سبک کلاسیک نزدیک باشد.

اگر جز آن دسته افرادی هستید که به بازی رنگ در خانه علاقه دارید و انرژی های لازم را از طریق رنگ ها در خانه دریافت می‌کنید استفاده از سبک مدرن برای طراحی که شما در ذهن دارید مناسب‌تر است. علت اصلی که ما سبک مدرن را به شما پیشنهاد می‌کنیم این است که در سبک مدرن متریالی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد ام دی اف می‌باشد. کارهایی که به سبک مدرن اجرا می‌شود حالت صاف و به اصطلاح فِلَت دارد و بازی رنگ در آن نقش اساسی دارد. در واقع شما به سبک کار که توجه کنید فضای گسترده‌ای از رنگ‌ها را در آن می‌بینید که حدالامکان از خطوط و جزییات کمتری در آن به کار برده شده است.

در اینجا بازهم این نکات قابل اهمیت است و همچنان برآن تاکید می‌شود که این سبک هم در کابینت آشپزخانه در صورتی می‌تواند جذابیت لازم را داشته باشد که عناصری مانند نور و ... در نظر گرفته شده باشد. اگر فضای آشپزخانه از نور کمتری برخوردار و تاریک بوده و از نور طبیعی کمتر می‌توانید استفاده کنید، در اینجا رنگ نقش اساسی را دارد و به سراغ رنگ های روشن بروید زیرا قرار است فضای گسترده‌ای را به رنگ اختصاص دهید.

اگر فضای گرم آشپزخانه مهم است با انتخاب رنگ‌هایی مانند قرمز می‌توانید گرما را میهمان خانه خود کنید و با توجه به تنوعی که در کاشی های آشپزخانه وجود دارد بخشی از توزیع رنگ‌ها را با انتخاب کاشی‌های مناسب و حتی سبک مدرن وسایلی که می‌خواهید خریداری کنید می‌توانید فضای دلنشین که همیشه در ذهن و خاطرتان بوده ایجاد کنید.

اگر گرایش زیادی به سبک مدرن دارید به سمت ساده گرایی و فضای مینمال بروید؛ از چیدن وسایل که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند پرهیز کنید که معمولا با استفاده از اکسسوری‌هایی که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد این امکان فراهم می‌شود که این فضا را ایجاد کنید و در آخر از دردسر چیدن وسایلی که نیاز ضروری به آن ندارید و در دید بصری و چیدمان کلی فضای خانه و آشپزخانه شما تاثیر دارد خلاص شوید.