آیا می‌توان کاغذ دیواری را رنگ کرد؟

از رنگ و طرح کاغذ دیواری خانه‌ی خسته شده شده‌اید؟ آیا تا به حال برایتان سوال شده که آیا می‌توان روی کاغذ دیواری رنگ زد یا خیر؟

اگر کاغذ دیواری خانه برایتان خسته کننده شده یا رنگ آن از بین رفته، بهترین موقع است که به سراغ تغییر دکوراسیون ارزان بروید. بهترین حالت برای رنگ کردن دیوار خانه این است که سطحی صاف داشته باشید. از آنجایی که کندن کاغذ دیواری دردسرهای زیادی دارد، پس باید گفت بله می توان کاغذ دیواری را رنگ بزنید ولی در این صورت کمی کارتان بیشتر خواهد شد.

اگر سطح کاغذ دیواری خراش خورده شده، پاره شده و یا قسمتی از آن کنده شده است باید آنها را ترمیم کرد. با چسب کاغذ دیواری آن قسمت پاره شده را بچسبانید و یا با بتونه قسمت خالی را پر کنید. بعد از این مرحله سطح را با سمباده صاف و صیقلی کرده و قبل از شروع رنگ آمیزی سطح کاغذ دیواری را به خوبی با دستمال بدون مرطوب تمیز کنید تا هنگام رنگ زدن دیوار مشکلی ایجاد نشود. اگر کاغذ دیواری خیس شده اجازه دهید تا خشک شود و بعد رنگ زدن را شروع کنید. برای رنگ کردن کاغذ دیواری از رنگ روغنی استفاده کنید، زیرا رنگ پایه روغنی جذب کاغذ دیواری نمی‌شود.

اگر مراحل گفته شده برایتان دشوار است، از روش دیگری استفاده کنید: روغن جلا بر پایه آب را یکبار به طور کامل روی کاغذ دیواری بزنید و سپس از رنگ روغن برای رنگ آمیزی استفاده کنید.